Privacy policy
Delivery policy
Return policy
STRUNG
| Head Size | 100 sq.in. |
|---|---|
| Weight | 265 g / 9.3 oz |
| Grip Size | 1 - 3 |
| Length | 27 in. |
| Width Range | 24.0 mm - 24.0 mm - 25.0 mm |
| Balance Point | 335 mm |
| Material | GRAPHITE HYBRID |
| Color(s) | Ruby Red |
| Recommended String | POLYTOUR DRIVE REXIS ACTIVATE DYNAWIRE |
| Stringing Pattern | 16 x 19 |
| Stringing Advice | 40 - 55 lbs |
| Item Code | 08VCPL |
No customer reviews for the moment.