Privacy policy
Delivery policy
Return policy
STRUNG
| Head Size | 100 sq.in. |
|---|---|
| Weight | 260 g / 9.2 oz |
| Grip Size | 0 - 3 |
| Length | 27 in. |
| Width Range | 24.5 mm - 26.5 mm - 23.0 mm |
| Balance Point | 335 mm |
| Material | HM GRAPHITE / NANOMESH NEO / SERVO FILTER / VDM |
| Color(s) | Ruby Red |
| Recommended String | POLYTOUR REV POLYTOUR PRO REXIS COMFORT |
| Stringing Pattern | 16 x 18 |
| Stringing Advice | 40 - 55 lbs |
| Item Code | 08VCAPL |
No customer reviews for the moment.