- Out-of-Stock
Privacy policy
Delivery policy
Return policy
All-graphite junior model for generating aerodynamic spin on every shot with continuous comfort (9-10 years old / 130-140 cm)
STRUNG
| Head Size | 100 sq.in. |
|---|---|
| Weight | 225 g / 7.9 oz |
| Grip Size | 0 |
| Length | 25 in. |
| Width Range | 24.5 mm - 26.5 mm - 23.0 mm |
| Balance Point | 305 mm |
| Material | Graphite / VDM |
| Colour(s) | Ruby Red |
| Stringing Pattern | 16 x 18 |
| Stringing Advice | 35 - 45 lbs |
| Item Code | 08VC25G |
No customer reviews for the moment.